D8PeW8HtUis

Історія вчить нас, що усе має свій початок і свій кінець… Здалося б, ще вчора ми тільки приступили до своїх обов’язків, а уже сьогодні потрібно звітувати.

Відповідно до Закону України «Про вищу освіту», 9 червня було скликано найвищий студентський орган – Конференцію студентів для того, щоб вирішити два найважливіших питання: погодження звіту спікера студентського сенату про роботу студентського самоврядування за 2015-2016 н. рр., затвердження нового «Положення про студентське самоврядування» та інші питання.

Важко було охопити у звіті увесь комплекс нашої діяльності тому, що він багатовекторний: адже починався з розмов зі студентами у кабінеті, на вулиці, чи навіть у гуртожитку, і закінчувався вирішенням питань у поважних кабінетах керівництва вишу, керівників відділів тощо.  Для того, щоб краще розповісти про діяльність студентського сенату, мною була підготовлена презентація (звіт і презентація розміщені на нашому сайті http://ssg.kpnu.edu.ua/звіт-спікера-студентського-сенату-пр/).

LkcHvUHo__I

Надзвичайно приємно, що у такий відповідальний момент мене прийшли підтримати особистості, із якими мені, завдяки студентському самоврядуванню, випала честь зустрітися, краще познайомитися чи співпрацювати. Після звіту більшість із цих осіб взяли участь в обговоренні. Перш за все, слово взяли представники команди студентського сенату – Уляна Слободян, Марія Герлей, а також Анастасія Ясинецька, які у своїх промовах звертали увагу на важливі аспекти діяльності студентського сенату. Далі слово взяв гість із Чернівців, Євген Лезун – голова студентського парламенту ЧНУ імені Ю. Федьковича. Ось частинка його промови: «Знайомий із Олександром досить короткий проміжок часу, зате він вже встиг вразити мене кардинальною роботою, що була проведена ним та його командою. Захоплює його відкритість, ініціативність та бажання змінювати світ на краще. А команда в нього реально класна. Вважаю, що саме такі люди є рушіями змін в Україні, які приведуть її до розквіту. Впевнений, що наша співпраця лише починається і попереду ще багато роботи…».

DSC_1579

Далі Лілія Шкира, заступник завідувача відділу молоді і спорту, наголосила: «Із першого знайомства Олександр проявив себе відповідальним, ініціативним та комунікабельним. Приємно вразила його робота на посаді спікера та, особливо, її результати. Було зроблено дуже багато справ. Переконана, що саме таким має бути сучасне студентське самоврядування».

DSC_1569

Голова профкому САД Микола Моштак також висловив слова подяки за нашу спільну роботу: «Хочу подякувати Олександру Марчуку за співпрацю протягом цілого року, за чудову організацію роботи студентського сенату. Мені було приємно працювати з Олександром».

DSC_1588

Умовним підсумком усіх попередніх промовців був виступ керівника відділу виховної роботи та гуманітарної освіти, куратора студентського самоврядування –  Анатолія Заводовського. Було дуже приємно почути його оцінку нашої діяльності, співпраці: «За 2015-2016 н. рр. студентське самоврядування досягло вагомих здобутків завдяки хорошій і налагодженої роботі студентського сенату, очолюваного Олександром. Завдяки йому було зроблено багато справ, і організація студентського самоврядування досягла нового сучасного рівня. Можу із впевненістю стверджувати, що за усі роки, відколи я курую студентським сенатом, він – найкращий спікер в історії студентського сенату! Наша співпраця була дуже плідною і принесла чимало здобутків…».

DSC_1567

Вважаю, що не було б усіх цих заслуг, якби не колектив студентського сенату, яким мені випала честь керувати.

Після обговорення посипалися запитання. До прикладу, головного редактора «Меридіану» цікавило питання, якими є методи залучення студентів до студентського самоврядування і яким чином ми плануємо збільшувати активність студентів. Щодо студентів, то вони  цікавилися кошторисом, а також, чи підіймалося питання про переведення природничого факультету із історичного факультету тощо. Така активність свідчить про те, що студентське самоврядування почало займати  більш вагому роль у студентському житті. Голосування представників Конференції студентів визначило звіт задовільним!

Далі, за нашим проханням, Анатолій Анатолійович доповів по другому питанні, розкривши усі моменти нового «Положення про студентське самоврядування». Голосування представників Конференції студентів визначило затвердження нового положення!

На завершення голова профкому САД – Микола Моштак вручив грамоти представникам студентського сенату за вагомий внесок у розвиток студентського самоврядування.

Конференція студентів завершилася колективним фото.

Щира подяка усім гостям, делегатам за роботу!

DSC_1565

З повагою, голова Конференції студентів, спікер студентського сенату
Олександр Марчук