Архів за місяць: Березень 2020

Єдиний, хто не втомлюється, – час. А ми живі, нам треба поспішати…

9 березня своє 90-річчя святкує геніальна українська письменниця Ліна Костенко. Лауреат Шевченківської премії, поетеса-шістдесятниця, почесний професор Києво-Могилянської академії свого часу відмовилася від звання Героя України, але в різних рейтингах відомих людей країни зазвичай посідає одне з чільних місць.

Ліна Василівна Костенко народилася 19 березня 1930 року в м. Ржищеві на Київщині. Вже під час навчання в школі вона почала відвідувати літературну студію при журналі “Дніпро”, який редагував Андрій Малишко. Свої перші вірші  написала в 16 років. Продовжувати читання Єдиний, хто не втомлюється, – час. А ми живі, нам треба поспішати…

Знайомство з конкурсантками “Міс університету – 2020”

Незабаром у міському Будинку культури відбудеться конкурс краси “Міс університету – 2020″. Дев’ять представниць різних факультетів виборюватимуть титул “Міс університету – 2020”.

У програмі конкурсу демонстрація учасницями своїх талантів, здібностей та артистичної майстерності. На вас чекає цікава програма заходу. Таке буває лише один раз на рік!

Поспілкувавшись із учасницями конкурсу, ми дізналися про них чимало цікавого… Знайомтеся з прекрасними, креативними, сміливими конкурсантками! Продовжувати читання Знайомство з конкурсантками “Міс університету – 2020”

«Я співаю, отже я існую»: до річниці світового турне Української Республіканської Капели

«Українська Республіка прагне відновити свою незалежність,
а тому вирішила наочно показати, що вона справді є.
«Я співаю, отже я існую», потверджує вона, переінакшуючи Блеза Паскаля.
А співає вона дивовижно. Це зразок гарної та хорошої патріотичної пропаганди».
«La Patrie Suisse» (Женева, 29 жовтня 1919 року)

Світовим культурним надбанням України є надзвичайно простий, але водночас геніальний у своєму задумі та інтерпретаціях «Щедрик» в аранжуванні Миколи Леонтовича. Українська щедрівка, більш відома за кордоном як «Carol of the Bells» («Колядка дзвоників»), стала головною різдвяною піснею. Виникають запитання: яка передісторія «Carol of the Bells», як обробка Леонтовича потрапила за кордон і яке відношення до цього має наш університет?

Народне першоджерело «Щедрика» належить до найдавніших зразків українського фольклору. Ця мелодія є своєрідним спадком поколінь. Текст має язичницьке коріння: на весняне рівнодення святкували язичницький новий рік. Тоді виконували новорічні щедрівки, а ластівки поверталися з вирію. Зміст і мелодія мають глибокий архаїчний смисл, саме тому кожен, хто чує «Щедрика», відчуває щось невимовне і глибинне, дуже близьке кожному з нас. Продовжувати читання «Я співаю, отже я існую»: до річниці світового турне Української Республіканської Капели

Зустріч із представниками всесвітньої ініціативи U-Report

05 березня відбулася зустріч студентів нашого університету з представниками всесвітньої ініціативи U-Report у місті Кам’янці-Подільському. Ініціатива U-Report була створена у 2011 році UNICEF в Уганді. Наразі ініціатива діє в 41 країні та охоплює понад 3 млн людей. Гості розповіли про U-Report як про важливий інструмент соціального моніторингу через повідомлення.

Суть U-Report  полягає в тому, що люди реєструються в мережі Telegram або Viber чи за допомогою смс-повідомлення та отримують розсилання з питаннями, які стосуються важливих моментів соціального та культурного життя молоді.

Невід’ємною складовою опитувань є анонімність респондентів. Це забезпечує чесність відповідей. Повідомлення безкоштовні, а часу для відповіді потрібно зовсім небагато. Опитування проводиться в реальному часі, і точка зору всіх респондентів зафіксовується. Це реальна можливість висловити свою думку щодо важливих питань соціального життя.

Для того, щоб стати ю-репортером, потрібно знайти в Telegram бота UReportUkraine та натиснути кнопку старт. Після відповідей на декілька питань ви стаєте повноцінним ю-репортером. Під час учорашньої зустрічі наші студенти теж зареєструвалися в U-Report. Серед зареєстрованих було проведено розігрування світшоту, який виграла голова студради природничого факультету Уляна Лісова.

Анжела Хан, директор студентського клубу

Коронавірус: що потрібно знати?

Найбільш обговорюваною темою в Україні та світі є питання про розповсюдження захворювання, яке викликано коронавірусом Covid-19, вперше зафіксованого в китайському місті Ухань. Пропонуємо Вам інформаційні матеріали, які дадуть відповідь на окремі запитання.

Що таке коронавірус? Коронавіруси – це велика родина респіраторних вірусів, які можуть спричиняти захворювання різного ступеня тяжкості: від звичайної застуди до тяжкого гострого респіраторного синдрому.

Захворювання, яке викликав новий коронавірус, називається COVID-19. Продовжувати читання Коронавірус: що потрібно знати?

“Княжна – 2020”!

Свято краси та елегантності “Княжна – 2020” відбулося 27 лютого на історичному факультеті.

У конкурсі брали участь чотири прекрасні учасниці: Софія Сковороднікова, Віта Сопчук, Дарія Мевша та Наталя Саченко.

Дівчата гідно боролися за титул “Княжна – 2020”, демонструючи глядачам свою красу, розум і талант у декількох конкурсах, а саме: дефіле, візитна картка, конкурс талантів, конкурс вишиванки.

За свої старання учасниці, за оцінками журі, отримали в підсумку такі титули:

  • Княжна – 2020 – Софія Сковороднікова;
  • Міс глядацьких симпатій та Перша віце-міс – Наталя Саченко;
  • Друга віце-міс – Дарія Мевша;
  • Міс грація – Віта Сопчук.

Також між конкурсами свої номери представили публіці й інші талановиті студенти нашого факультету, котрі щиро підтримували учасниць. І глядачі, і учасниці отримали масу неймовірних вражень і позитивних емоцій від побаченого й почутого.

Особлива подяка спонсорам нашого свята: профкому студентів, аспірантів та докторантів К-ПНУ, магазину ексклюзивної Української вишивки, що знаходиться в ТЦ «Ювілейний» на другому поверсі, та стилістові-візажисту Катерині Ковтуняк.

Ведучі свята: Богдана Бойчук та Богдан Ковальчук.

Конкурс організували члени студентського самоврядування історичного факультету.

Дякуємо дівчатам за участь і креатив! Вітання Княжні 2020 історичного факультету Софії Сковородніковій!

Юлія Трохіна, студентка другого курсу історичного факультету

Хто кого: дівчата хлопців чи хлопці дівчат?

Напередодні Дня закоханих в центральному корпусі нашого університету відбулося запекле протистояння: чоловічого розуму та жіночої інтуїції. Традиційно в “Битві мужніх і ніжних” брали участь дві команди. Жіночу команду очолювала Мар’яна Турніцька, спікер студентського сенату, магістранта природничого факультету, котра водночас ще й була ведучою заходу. А капітаном чоловіків став Михайло Біляк, студент історичного факультету, котрий своїми жартами неабияк звеселяв публіку.

Щоб дізнатися, хто ж все-таки “зверху”, конкурсанти змагалися в шести конкурсах: «Збери літери», «Хто я?», «Відгадай назву», «Обмін ролями», «Зірки в ряд» та «Фінальний раунд». Хоч боротьба між чоловіками й дівчатами була «запеклою», але в залі панувала дружня атмосфера та веселий настрій, який створювали конкурсанти завдяки смішним конкурсам.

Завершальним акордом був фінальний конкурс, у якому перемогли чоловіки. Та дівчата не засмутилися, бо втішним призом став сертифікат на боулінг, який їм урочисто вручила Юлія Штефанко, голова профкому студентів, аспірантів і докторантів. І невідомо ще, хто остаточно є переможцем, можливо, дівчата в цій грі й візьмуть реванш у свої руки.

Ірина Піць, студентка третього курсу

факультету української філології та журналістики