Чернігівщина

Чернігів – друга столиця Русі,  центр колись сильного і багатого князівства, яке славилося на весь світ величчю храмів, розвитком науки та мистецтва. Незважаючи на важку долю, місто на Десні приваблює туристів численними пам’ятками, більшість яких збереглися ще з княжих часів.
Особливо зачаровує екскурсія “Валом” навколо княжого дитинця, який століттями захищала нездоланна чернігівська фортеця, та огляд найдавнішої сакральної пам’ятки княжого міста – Спасо-Преображенського собору (1036р.), який слугував князівською усипальнею.

Варто відвідати і такі сакральні пам’ятки міста як собор Бориса і Гліба (1123р.), церква Параскеви П’ятниці (ХІІ-ХІІІ ст.) та Чернігівський колегіум (1700 р.).

Обов’язково слід відвідати оспівані в билинах Болдині гори – стародавні кургани, в одному з яких поховано сіверського воїна-велетня.

 Троїцький монастир славиться підземною частиною, яку заснував у 1069р. преподобний Антоній Печерський, під землею можна побачити славнозвісні Антонієві печери довжиною 300 метрів та підземні храми, найвидатнішим з яких є церква святого Антонія, яка має унікальну акустику та є найбільшою підземною церквою Європи.

Батурин. Гетьмани Многогрішний, Самойлович, Мазепа, Розумовський запрошують Вас оглянути Національний історико-культурний заповідник “Гетьманська столиця”, з палацово-парковим ансамблем,  відреставрованим палацом Кирила Розумовського (1799-1803р.), що збудований у стилі класицизму відомим архітектором Камероном, цитадель Батуринської фортеці, будинок генерального судді Василя Кочубея (XVII ст.) та церква Воскресіння Христового (1803р.). Відроджений Батурин це символ українського духу, який має відвідати кожен українець, завітайте й Ви!

Історико-культурний заповідник “Качанівка” – розкішний палацово-парковий комплекс (XVIII-XIX ст.), до якого входять один з найгарніших замків України (1771-1780р.), два флігелі, альтанка М. Глинки, Георгіївська церква (1817-1826р.) в стилі ампір та вишукана водонапірна вежа (1866-1898р.). Навколо палацу є прекрасний ландшафтний парк із каскадом з 12 ставків, містками, амфітеатром та скульптурами.

В Сокиринцях зберігся чудовий палац Галаганів (1763р.) з парком, в якому  своє життя провів відомий український кобзар Остап Вересай.

Ніжин. Один з найбільших торгівельних центрів України, відомий своїми огірками, які смакували навіть англійській королеві. Місто приготувало для туристів величезну кількість пам’яток, найвизначнішими з яких є Миколаївський собор (1669р.), біля якого пройшла знаменита “Чорна рада”, собор Благовіщеня (1716р.), церква Всіх Святих (1780р.).

Тростянецький дендропарк – один із найгарніших, найбільших та найбагатших в Україні. Він був закладений гетьманои І. Скоропадським за зразком французького парку Ротшильда і будувався у 1834-1887 рр. Цей шедевр був створений руками кріпаків, які виконали титанічну роботу: насипали гори, прорили ущелини, сформували неповторний пейзажний рельєф і на даний момент його площа становить понад 204 га.