Поділля

Бакота – мальовничі краєвиди  на березі річки Дністер. У давнину  Бакота була столицею Пониззя. У зв’язку з будівництвом  Новодністровської ГЕС мальовниче село було затоплено  (1981р. ). Зараз  можна оглянути рештки давнього православного монастиря, відчути енергетику осередку православної віри на Поділлі.

Кам’янець-Подільський – фантастичне місто, яке належить до найгарніших міст України завдяки мальовничому каньйону річки Смотрич. Кам’янець визнаний одним з 7 чудес України і є третім за кількістю пам’яток в державі. Вам пощастило навчатися у цьому місті! Знайомтеся з його історією, відчувайте подих Середньовіччя! Адже саме це місто залишиться для Вас містом найкращих студентських років!

Варто подивитися: Стару фортецю (ХІІІ-ХVІІІ ст.), катедральний костел святих апостолів Петра і Павла, Ратушу (XV ст.) та інші пам’ятки історії та архітектури.

Цікавим є  круїз по Дністру на теплоході, під час якого  можна побачити наймальовничіші куточки річки Дністер. Шлях пролягає Національним заповідником “Подільські Товтри”.  Вас зачарують казкові скелі, незвичайна природа. Складайте літню сесію, замовляйте теплохід і святкуйте канікули!

Більче-Золоте. “Наддністрянська Помпея”, саме так називають печеру Вертебу, тому що за кількістю і багатством знайдених предметів матеріальної культури різних епох вона не має рівних серед інших печер світу. Довжина ходів печери 8 кілометрів, температура +11 градусів. Цікавим є лабіринт “Кам’яна Соломка”, поверхня його стелі вкрита густими заростями сталактитів довжиною 10–12 см.

Вертеба гостинно запрошує Вас до першого в Україні та світі підземного музею археології, трипільської культури та епохи неоліту. Тут можна оглянути  трипільський посуд, скульптури та матеріали археологічних розкопок. Студентам історичного факультету обов’язково рекомендуємо!

Лядова. Біля цього села на Дністровських кручах знаходиться один з найстаріших монастирів, який за переказами був заснований Антонієм Печерським у 1013 році, коли той повертався з Афону до Києва. Навколо монастиря є джерела з цілющою водою і чудові краєвиди.

Буша – давнє та мальовниче село. Тут  зберігся язичницький печерний храм. Наприкінці XVI ст. польський магнат Ян Замойський спорудив у Буші прикордонний замок, який в часи Національної революції 1648-1657 рр. було зруйновано (залишилась лише одна вежа). На території давнього поселення створений національний історико-культурний заповідний “Буша”, де проводяться реставраційні роботи та археологічні дослідження.