Запоріжжя

Край козацьких вольностей, перлиною якого є острів Хортиця – мініатюрна країна, на 12-кілометровій довжині якої розташовані всі ландшафтні зони України. На території острова знайдено поселення доби палеоліту, скіфів, сарматів, хозарів, кіммерійців, печенігів, половців, слов’ян. На ній перехрещувалися основні сухопутні та водні торгові шляхи.
Колись на острові було 129 курганів та древні астрономічні обсерваторії. Саме тут на Малій Хортиці Дмитро Байда-Вишневецький збудував у 1556 р. замок. Тривалий час  Хортиця була центром українського  козацтва. Зараз тут Національний заповідник та історико-культурний комплекс “Запорізька Січ”.

Шанувальники козацької історії можуть оглянути також 700-літній дуб, під яким згідно легенди, запорожці писали листа турецькому султанові. Стовбур дерева в діаметрі 6 м 32 см, висота 36 метрів. Варто поспішити, бо на даний час живою є лише одна гілка.Прихильники ретро-автомобілів матимуть змогу відвідати Музей техніки «Фаетон», який був заснований в 2001 році. Перший екземпляр майбутньої колекції музею, ЗІС 1944 року, був куплений в 2001 році. Станом на 2018 рік, в експозиції Музею техніки “Фаетон” знаходиться понад 150 експонатів, серед яких ретро-автомобілі, мотоцикли, серійні і рідкісні дослідні зразки військової техніки, стрілецька зброя. Ряд експонатів знаходяться на ходу і регулярно беруть участь в різних історичних реконструкціях.

Також у Вас буде можливість відвідати Запорозький Музей Історії Зброї, який був заснований 7 липня 2004 р. В основу експозиції музею лягла приватна колекція дослідника, історика, краєзнавця, письменника, директора НПК ООО “Діана-92” Віталія Григоровича Шлайфера. У музеї представлено широкий спектр холодної та вогнепальної зброї: від зброї кам’яного віку до автоматів Другої світової війни.Національний історико-культурний заповідник “Кам’яна Могила” є унікальною пам’яткою світового масштабу. Це шестиметрове скупчення великої кількості пісковиків, що утворили багато печер і гротів, в яких давні люди мали свої святилища. У гротах збереглися малюнки датовані 20-м тисячоліттям до нашої ери і найдавніша в світі т.з. дошумерська писемність.

У Запоріжжі варто відвідати і музей Дніпрогесу.