Скарби українського півдня

Антична Ольвія, що розміщена на території сучасної Миколаївської області, складає невід’ємну частину культурної спадщини України. Ольвія –  одна з чотирьох найбільших античних держав Північного Причорномор’я. Офіційна назва міста, засвідчена у  написах на монетах, в більшості літературних джерел. Ольвія була заснована грецькими переселенцями на правому березі Гіпанісу (нині – Бузького лиману) у II чверті VI ст. до н.е. і проіснувала майже тисячу років, до 70-х років IV ст. н.е. Студентам історичного факультету рекомендуємо!Острів-коса Джарилгач, що у перекладі з тюркської мови означає «обпалені дерева», розташований у Каркінітській затоці Чорного моря. Це найбільший острів  України та  в Чорному морі . Клімат тут помірно континентальний, характерний для українського степу, проте пом’якшений морем, що робить його ідеальним для відпочинку.

“Асканія-Нова” (Український науково-дослідний інститут тваринництва степових районів “Асканія-Нова”) — науково-дослідна установа в системі Академії аграрних наук України, державний заповідник, заснований в 1874 році Фрідріхом Фальц-Фейном. Площа заповідника складає 33 тисячі гектарів, третина з яких – абсолютно заповідна степова зона, незаймана територія, якої ніколи не торкався плуг. Тутешня екосистема є недоторканною вже мільйони років. Це єдина подібна ділянка степу не лише в Україні, але й у всій Європі, адже одного разу розкопаний степ не відновлюється ніколи. Студентам природничого факультету  рекомендуємо!  

“Зелені хутори Таврії”  – єдиний у східній Європі комплекс, розташований на незайманій природі Таврійської лісостепової зони – це Україна в своїй історичній і культурній мініатюрі. Територія хуторів займає більше 100 гектарів. Тут можна дізнатися все про народні українські ремесла, власноруч виготовити пам’ятку для себе.

Одеса – “столиця гумору”, “Українська Пальміра” та ще багато прекрасних порівнянь має це місто, яке багате на природні ресурси та унікальні архітектурні пам’ятки. Найбільшою гордістю міста є  одна із найкрасивіших будівель країни – Оперний театр…і  море!

В Одесі  Ви зможете:  сфотографувати справжні морські ворота – найбільший та найпотужніший в Україні морський порт, прогулятися  старовинними кварталами та вулицею  Дерибасівською, Приморським бульваром, Потьомкінськими сходами. Бажаєте відчути цікаву атмосферу  Одеси-  обов’язково  знайдіть можливість  побувати там. Рекомендуємо всім!Рекомендуємо музей «Таємниці підземної Одеси», який  облаштовано у катакомбах району Молдаванка, де 100 років тому добували камінь для будівництва міста.

Дельфінарій «Немо» – один із найсучасніших оздоровчих центрів Європи, в якому поєднано і дельфінарій і центр дельфінотерапії.
Білгород-Дністровський – давнє грецьке торгове поселення Тіра. Сьогодні  – це одне з найдавніших міст на території України. Рекомендуємо оглянути  одну з найбільших середньовічних фортець України – Білгород-Дністровську (XIV — XV ст.), яка відома також як Аккерманська.Вилкове – унікальне місто на воді, так звана “Українська Венеція” зі своїми каналами в дельті Дунаю, що було сформоване втікачами старообрядниками “липованами”. У селищі можна дізнатися про традиції й побут місцевого населення, відвідати острівну липованську садибу-музей “Квакенбург” та побачити дике морське побережжя “Заповідне узмор’я”. На прогулянковому катері можна організувати водну екскурсію по дельті та по гирлах Дунаю з відвідуванням старообрядницького селища Анкудінове, попливти до місця впадання Дунаю в Чорне море, т.з. символічного «нульового» кілометру.Дунайський біосферний заповідник – унікальний шматочок незайманої природи,  місце, де море зустрічається з річкою. Пелікани, чаплі, квітучі кувшинки – це все відразу привертає увагу. Студентам природничого факультету рекомендуємо!

Шабо – винна столиця Бессарабії, на землях якої поєднуються всі необхідні природні та кліматичні властивості для вирощування елітних сортів винограду. На території села знаходиться промислово-торгівельна компанія “Шабо”. Підприємство популяризує високі стандарти споживання благородних напоїв, спеціально для цього було створено Центр культури вина “Шабо”, який є єдиним в Україні туристичним комплексом, розташованим на території виноробного підприємства. Рекомендуємо оглянути, але не вживати (надмірно)!