Закарпаття

Закарпаття – мальовничий край, з тисячолітньою історією та унікальним геополітичним розташуванням на кордонах 4-х держав. Подорожуючи Закарпаттям, відчуваєш себе ніби у машині часу: то знаходишся серед середньовічної архітектури часів Австро-Угорської імперії, і ніби раптово опиняєшся у ХХ ст. серед прагматичного чехословацького конструктивізму. «Перчинки» у подорож додадуть знайомства із історією, звичаями, культурою та релігією мешканців: русинами (бойками, лемками, долинянами), угорцями та ромами.

Тут на Вас чекає:

Мукачево, де на вулканічній горі височіє найпотужніша фортеця  України – замок «Паланок» (XIV ст.), який спорудив князь Ф. Коріатович, а овіяла героїчною славою княгиня Зріні. Цікавими також є каплиця св. Мартина (XIV ст.), палац Ракоці (1663р.) та Зелена ратуша (1903р.)

Ужгород. Перша згадка про місто на річці Уж датується 872 р., воно зачарує своїм шармом і колоритом навіть найвибагливішого туриста. Прогуляйтеся історичною вулицею міста – Корзо, обов’язково відвідайте найвідоміший храм міста  – Катедральний Хрестовоздвиженський собор (1841р.), римо-католицький костел св. Юрія (1775р.), огляньте один з найстаріших в Україні замків (ХIV ст.) та завітайте в колоритну корчму “Деца у нотаря”.

Санаторій Карпати. Серед карпатських живописних гір розташувався один з найгарніших і найромантичніших палаців країни. Наче у казку відкриває двері мисливський палац графів Шенборнів (1890р.). Він дивиться на Вас 365 вікнами, запрошує через 12 входів у 52 кімнати. Палац оточений гарним парком з рідкісними та екзотичними рослинами.

Невицький замок — одна із найстаріших споруд Закарпаття.  Довкола замку зберігся старий «Сад Вагнера», закладений тут ще 1879 року. А сама фортеця височить на 125-метровій горі вулканічного походження.

Чинадіївський замок (Замок «Сент-Міклош») — пам’ятка архітектури XIV—XIX ст. На місці, де розташований замок, долина річки  Латориця  звужується, гори обступають шлях зусібіч. Порівняно недалеко звідси розташований перевал, так звані  «Руські Ворота» – шлях   угорських королів  на  Галичину.

Берегове. Колишній “Береґсас” здавна відомий своїми архітектурними пам’ятками, але більшість туристів їдуть сюди для лікування та відпочинку. Тут розташований сучасний оздоровчий комплекс “Жайворонок”, який славиться басейнами з термальною водою (температурою 31-45 С).

Лумшори. В підніжжі найбільшої полонини українських Карпат – Руна знаходиться бальнеологічний курорт Лумшори, який відомий ще з XVII ст. У ньому переплелися райської краси природа і елементи пекла – величезні металеві чани, в яких Вас варитимуть на повільному вогні у мінеральній сірководневій воді.