Волинь

На Волині варто відвідати Національний історико-меморіальний заповідник “Поле Берестецької битви”, адже саме тут у 1651р. відбулася трагічна битва козаків під проводом Б.Хмельницького з польським коронним військом. На місці битви збудована церква-мавзолей святого Георгія (1914р.), а з сусіднього села перенесена дерев’яна церква святого Михайла (1650р.).

Володимир-Волинський. Місто відоме з 988 року. Це історична столиця Волині, що зацікавлює древньою культовою спорудою  краю – Успенським собором (1160р.) з  величними оборонними земляними валами.

Зимне – зимова резиденція володимирських князів приваблює до себе Святогірським Успенським оборонним монастирем,  де зберігається ікона Зимнівської Божої Матері. До ансамблю монастиря входять Успенська церква з печерами (1495р.), оборонні стіни з вежами (XVI-XVII ст.) і оборонна церква св. Трійці (1567р.).

Почаїв. Відома в усьому православному світі Святоуспенська Почаївська Лавра возвеличується над Кременецькими горами. Вражають довершеністю форм бароковий Успенський собор (1771-1783р.), Собор святої Трійці (1906-1912р.) та 64-метрова дзвіниця (1861-1871р.). З усього світу приїжджають паломники до Почаєва, щоб побачити три визначні святині християнства: відбиток стопи Богородиці, ікону Пресвятої Богородиці та нетлінні мощі ігумена Іова.

Джерело (купальня) святої Праведної Анни в селі Онишківці – місце паломництва християн для духовного і фізичного зцілення. Температура води у джерелі завжди  5 градусів. Вважається, що якщо увійти в воду басейну три рази, то можна оздоровитися від важких недуг.

Клевань. Тут знаходиться всесвітньовідомий «тунель кохання», який є ботанічним феноменом, що утворений заростями дерев і кущів навколо вузькоколійної залізниці. Завдяки своїй мальовничості він приваблює до себе туристів з усього світу.

Оконські джерела або “Волинське диво” – одне із 100 природних чудес України, гідрологічна пам’ятка природи. Це два потужні джерела карстових вод, що  виходять на поверхню озера під високим тиском. Особливістю оконської води є те, що вона не піддається газуванню. Хоч до її складу  входять вапно, магній, кухонна сіль, вода тут кришталево чиста, а саме озерце люди досі вважають місцем життєдайної сили.

Шацькі озера. Унікальний комплекс з 24 озер сьогодні входить до Шацького національного природного парку  і є улюбленим місце відпочинку тисячі туристів. Найбільше озеро  Світязь є одним з семи природних чудес України.  Цілюще повітря, величні ліси, піщані пляжі і срібна вода зачарують природним поліським колоритом.

Луцьк. Сучасна столиця Волині, яку за велику кількість храмів називають “Волинським Римом”, є одним з найцікавіших міст України. Окрасою міста є Верхній замок (1340-1384рр.) з трьома збереженими вежами В’їздною (Любарта), Стировою (Свидригайла) і Владичою, а також залишками фундаментів церкви Івана Богослова (ХІІІ ст.). У місті можна оглянути церкву св. Покрови (XV ст.), кафедральний костел св. Петра і Павла (1610р.), лютеранську кірху (1907р.), Хрестовоздвиженську церкву (XVІІ ст.), колишню синагогу (1626р.) та церкву св. Трійці (1752р.). А на десерт Вас чекає “луцький будинок з химерами” художника Миколи Голованя, прикрашений химерними скульптурами і візерунками.

Кременець. Одне з найгарніших міст України, над яким височить Замкова гора (397 м) з мальовничими руїнами замку. Привертають увагу величні будівлі єзуїтського колегіуму (1731-1753р.), завдяки якому Кременець вважався “Волинськими Афінами”. Зачаровують туристів Миколаївська церква (XVI ст.), Богоявленський монастир, костел Миколая (ХІХ ст.), ботанічний сад, будинки-близнюки (XVII-XVIII ст.).

Остріг. Одне з найважливіших міст України XVI ст. Саме тут князем Костянтином Острозьким була заснована Острозька академія (1550-ті рр.), а Іван Федорович (Федоров) надрукував “Буквар” (1578р.) та “Острозьку Біблію” (1581р.).
Від “золотого століття розвитку” в місті залишилися оборонні вежі: Сторожова (XIV ст.), Нова (Кругла, XVI ст.), Татарська (XV ст.), Луцька (XV ст.). Цікавим є також Богоявленський собор (XV ст.), який був усипальницею князів Острозьких.

Дубенський історико-культурний заповідник (29 визначних пам’яток). Найвизначнішою пам’яткою цього заповідника є Дубенський замок (1492р.), який складається з оборонних валів і бастіонів, палаців Острозьких (XVI ст.) та Любомирських (XVIІІ ст.). У місті можна оглянути колишній костел монастиря бернардинів (1627р.), Луцьку браму (XVI ст.), монастир кармеліток (XVIІ ст.), Спаську церкву (1643р.) та синагогу (ХІХ ст.).

У 1885-1890рр. у Тараканові російською царською армією був збудований величезний оборонний форт, який став очевидцем двох світових воєн, але і досі вражає своїми розмірами. Три поверхи споруди є над землею, а три під землею, збереглися залишки казарм, переходів, тунелів, які викликають захоплення в багатьох поколінь туристів.

Колодяжне. У цьому маленькому волинському селі провела більшу частину свого життя найвизначніша українська поетеса Леся Українка. Шанувальників її творчості гостинно запрошує до себе Літературно-меморіальний музей-садиба Лесі Українки.