27 січня у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. З цієї нагоди, студенти першого курсу історичного факультету висловлюють свої бачення:
На превеликий жаль, історія людства має багато трагічних моментів. Моментів, які показують наскільки жорстоким може бути людство. І один з таких моментів є Голокост. Євреїв жорстоко вбивали, катували та проводили над ними нелюдські експерименти лише через те, що вони не були представниками “вищої арійської раси”. Близько шести мільйонів людей втратили свої життя лише через те, що нацистська Німеччина вважала їх рабами.
Мільйони втрачених життів і зламаних людських доль, які ми повинні пам’ятати і попри все не допускати подібної жорстокості ще раз.великий жаль, історія людства має багато трагічних моментів. Моментів, які показують наскільки жорстоким може бути людство. І один з таких моментів є Голокост. Євреїв жорстоко вбивали, катували та проводили над ними нелюдські експерименти лише через те, що вони не були представниками “вищої арійської раси”. Близько шести мільйонів людей втратили свої життя лише через те, що нацистська Німеччина вважала їх рабами.
© Ремішевський Давид, студент 1-го курсу історичного факультету
На сьогодні, Голокост – це уособлення людських страждань і абсолютного зла. Символ трагічної події для всього людства. Голокост буде завжди служити всім
народам застереженням про небезпеки, що таять у собі ненависть, фанатизм та расизм. Молодь повинна знати та пам’ятати такі страшні частини нашої історії. Адже пам’ятаючи трагедії минулого ми з надією дивимося в майбутнє.
© Лисецька Юля, студентка 1-го курсу історичного факультету
Голокост — одна з найважливіших трагедій минулого століття, історія якої омита ріками крові. Мільйони євреїв постраждали через ненависть до їх нації. Нацистський режим у Німеччині зумовив загибель багатьох безневинних людей, і все через переконання радикальної та жорстокої ідеології. Кожен з нас повинен пам’ятати про ці жахливі події та не допустити повторення подібного.
© Бондар Юрій, студент 1-го курсу історичного факультету
Голокост – це велика темна пляма в історії людства; свідчення неймовірної цинічності та жорстокості людської душі, звабленої зухвалою ідеєю та нагодою довести неіснуючу перевагу та тимчасове панівне становище. Однак той, хто вбив – той і вбитий. Ми маємо пам’ятати, до чого призводить найменший прояв жорстокості та як швидко може зацвісти в людині жага до влади і підкорення. Історію творимо ми. Одна людина – це кожного дня один вчинок. Подбайте про те, щоб творити, а не заподіювати.
© Рачок Вероніка, студентка 1-го курсу історичного факультету
Щорічно 27 січня відзначають День Пам’яті жертв Голокосту – умисного знищення різних народів за різними ознаками в нацистській Німеччині. Таким чином ми згадуємо мільйони невинних жертв того злочинного режиму. Для мене це нагадування що ненависть може призвести до численних невинних жертв. Ми повинні пам’ятати про Голокост і його жертв щоб не допустити такого жаху в майбутньому.
© Білий Олександр, студент 1-го курсу історичного факультету
Ми відповідальні за свою історію, ми відповідальні за пам‘ять про минуле. Сьогодні ця відповідальність потрібна й важлива для сучасного українського народу. Відомий ізраїльський історик Єгуда Бауер писав: «Пам’ять про Голокост необхідна, щоб наші діти ніколи не були жертвами, катами або байдужими спостерігачами».
© Школова Яна, студентка 1-го курсу історичного факультету, керівник культурного сектору