Національний дендрологічний парк «Софіївка» — шедевр світового садово-паркового мистецтва кінця XVII — початку XIX століть, що входить до списку десяти найкрасивіших парків Європи.
Буцький каньйон довжиною близько 5 км розташований на річці Гірський Тікич. Максимальна глибина каньйону сягає 20 м., а ширина – 20-40 м. Вік гранітних порід, через які протікає річка, оцінюється приблизно в 2 мільярди років. Види з каньйону неймовірні і дійсно варті того, щоб викроїти день на поїздку туди.
Фонтан “Перлина кохання” розташований в парку Т. Шевченка міста Умань. За даними фахівців, він увійшов до трійки найбільших фонтанів України. Основна чаша фонтану на суші з світломузичним шоу і шоу на водному екрані, світлодинамічний плаваючий фонтан на Осташівський став і три статичні фонтани зі світлодинамічний підсвічуванням, колір якого не повторюється протягом дня.
Канів – одне з найважливіших сакральних місць всіх українців, бо тут на Чернечій горі був похований Тарас Шевченко. Дізнатися більше про великого Кобзаря можна в музеях, які входять до складу Шевченківського національного заповідника. Особливо привабливим Канів роблять його надзвичайні краєвиди, що відкриваються з правого берега Дніпра, який “пошрамований” найбільшими ярами у всій Європі.
Корсунь-Шевченківський – одне з найдавніших міст України засноване князем Ярославом Мудрим для захисту південних кордонів Київської Русі (1032р.). Тут, на островах річки Рось, між її кам’янистими рукавами, створено прекрасний палацово-парковий комплекс Понятовських-Лопухіних (1782р.). На околицях міста з давніх давен і до 1944 р. велися військові баталії, які неодноразово змінювали хід історії. Дізнатися більше про це чудове місто можна у Корсунь-Шевченківському державному історико-культурному заповіднику. Чигирин. Це місто можна назвати ще однією столицею нашої держави. На горі, яка колись була основою для одного із найміцніших і найдосконаліших замків України, зараз стоїть 18-ти метровий пам’ятник гетьману Богдану Хмельницькому, а також реконструйована частина фортеці – бастіон Дорошенка (XVII ст.). Окрасою міста є гетьманська резиденція, в яку входять палац гетьмана, будинок батьків Хмельницького, військова канцелярія та скарбниця. Також увагу привертає церква святих Петра і Павла, яка була відбудована на фундаментах храму XVII ст. У приміщенні колишньої повітової управи можна оглянути експозицію музею
Б. Хмельницького.
Суботів – родинне гніздо славетного роду Хмельницьких, перлиною якого є пам’ятка архітектури національного значення – церква св. Іллі (1653р.), що служить усипальницею Богдана Хмельницького та його сина Тиміша.
Мельники – село розташоване біля пам’ятки природи національного значення – лісового урочища “Холодний Яр”, в якому відголоски ще недавніх історичних подій переплітаються із мальовничими краєвидами. Ви зможете побачити залишки курганів, оборонних валів і ровів городища скіфської доби (VII-V ст. до н.е.), в якому збудований Мотрин (Мотронинський) монастир (ХVI ст.). Саме тут відбувалися основні події національної боротьби українського народу часів Коліївщини та був центр Холодноярської Республіки (1919-1922рр.) під керівництвом отаманів братів Чучупаків.
Буда – невеличке село на території урочища Холодний Яр, видатне своєю пам’яткою природи величним 1000 літнім дубом, названим на честь козацького отамана Максима Залізняка. Неподалік дуба знаходиться храм Багатостраждального Петра, це перша в Україні козацька церква останнього отамана Запорізької січі Петра Калнишевського, який був символом і прикладом незламності для холодноярців.
У селі Легедзиному на Черкащині діє заповідник «Трипільська культура». Тут туристи можуть познайомитися ближче зі знахідками археологів, побачити на власні очі предмети побуту трипільської культури, послухати цікаві розповіді про давні часи. Та найголовніше – у тутешньому музеї, розташованому під відкритим небом, відтворено поселення трипільців у натуральну величину. У цьому місці часто відбуваються культурні події, тож охочі можуть взяти участь у фестивалі чи толоці.