Київ

Однією з найголовніших християнських святинь Східної Європи є Софіївський собор. Розташований він у центрі древнього Києва, на території однойменного монастиря, і є складовою частиною Національного заповідника «Софія Київська». Створений як головний храм Київської Русі, Софіївський собор був духовним, політичним і культурним центром держави. Під його склепінням із почестями майбутні правителі сходили на великокняжий престол, тут відбувалися церковні собори, приймали іноземних послів, ухвалювали політичні угоди.Києво-Печерська лавра –  один з найбільших чоловічих православних монастирських комплексів у світі, початок його історії датується 1051 роком. На території найпопулярнішого монастиря в Україні діє Національний Києво-Печерський заповідник.
Серед святинь Києва – Михайлівський Золотоверхий собор. Історія храму сягає сивої давнини, а його краса зачаровує. У ясну погоду блакитні стіни святині зливаються з небом, створюючи неповторну і особливу атмосферу затишку та спокою. Щороку Михайлівський собор відвідують сотні туристів та вірян у пошуках істини й благодаті. Саме цей собор у 2014 році захистив багатьох поранених під час Революції Гідності.

Якщо ви хочете відчути історичний дух Києва, де розгорталися події творів Старицького та Булгакова – завітайте на Андріївський узвіз. Історики стверджують, що частина узвозу виникла ще за часів Київської Русі. Це була стежка, яка звивалась між київськими горами: Андріївською (або ж Уздихальниця), Замковою, Старокиївською та Хоревицею. Саме по цій дорозі жителі Старого Києва спускались до Контрактової площі, яка є однією із найстаріших у Києві.

Унікальний архітектурний пам’ятник, який дійшов до нас ще з часів Київської Русі знаходиться у музеї «Золоті ворота». Оборонна споруда була зведена на початку ХІ століття.

Поряд із старовинними пам’ятками височать будівлі , які стали свідками подій сьогодення нашого народу:  будинок Профспілок, Верховна Рада України, Адміністрація Президента, Національний банк  України та інші.Майдан Незалежності  – центральна площа Києва, на якій відбувалися найважливіші для нашої країни історичні події. Невеликий за розміром, він з’єднує головні вулиці столиці –  Хрещатик, Інститутську та Героїв Небесної Сотні. Тут люблять відпочивати й прогулюватися кияни та гості міста.
Хрещатик – справжнісіньке серце Києва, легендарний і сучасний, просторий і багатоликий!

У центрі Києва напроти Адміністрації Президента стоїть унікальний будинок архітектора М. Городецького, побудований у 1901-1903 роках – «Будинок з химерами». Таку назву будинок отримав через скульптурні прикраси у вигляді незвичайних тварин, мешканців підводного світу, казкових істот та атрибутів полювання.

Найбільший у Європі музей просто неба знаходиться у с.Пирогів недалеко від Києва. Національний музей народної архітектури та побуту займає площу 131 га. Давня культура кожного українського регіону відображена тут у сотнях великих та дрібних експонатів.  «Середнє Придніпров’я», «Полтавщина і Слобожанщина», «Полісся», «Поділля», «Південь», «Карпати» – окремі етнографічні регіони, представлені у музеї.

Нові Петрівці, де знаходиться «Межигір’я» — колишня приватна резиденція Віктора Януковича, яку він займав з 2002 по 2014 роки. З 1935 до 2007 року Межигір’я було державною урядовою резиденцією. «Межигір’я» є символом корупції президентського масштабу і «музеєм корупції». Під час екскурсії можна оглянути територію резиденції з мальовничими пейзажами, величезний корабель, гараж з раритетними автомобілями, зоопарк, а також ознайомитись з історією даної території. Урочище Межигір’я є унікальною археологічною памяткою, де до 30-х років XX ст. діяв Спасо-Преображенський монастир –  духовний центр українського козацтва.