Львівщина

“ЗОЛОТА ПІДКОВА” ЛЬВІВЩИНИ

Свірж. Один з наймальовничіших та найромантичніших замків в Україні. Резиденція Свірзьких-Цетнерів, збудована в стилі ренесансу (1484р.) над мальовничим озером. Неподалік фортеці також знаходяться костел Успіння Богородиці (1546р.) та руїни оборонної вежі (1484р.).

Золочів. Надзвичайно багате на пам’ятки місто Західної України, окрасою якого є Золочівський замок (1634р.) з китайським палацом (одним з трьох в Європі). Цікавими туристів є таємничі камені тамплієрів з двома вінками, які допомагають втілити найзаповітніші мрії.

Підгірці. Підгорецький замок Конєцпольських з парком (1635р.) колись вважався одним із найгарніших в Європі і є одним із найкращих зразків поєднання палацу в стилі ренесанс з бастіонними укріпленнями. Біля замку знаходяться костел святого Йосипа (1763р.), корчма-заїзд та пивзавод XVIII ст.

Олесько. Фортеця на пагорбі є одною із найстаріших на українських землях (1390р.). Її експозиція відтворює атмосферу культурно-мистецького життя минулих століть, замок славиться однією з найбільших у Європі колекцій дерев’яної скульптури. За легендою вночі замком гуляють душі закоханих Адама Жолкевського та дочки власника замку Марціани.

ДРЕВНІЙ ЛЬВІВ – місто, яке дихає історією, поєднує різноманіття стилів та оберігає таємниці. Тут вузькими вуличками крокували галицькі князі, польські королі, австрійський цісар, а тепер – тисячі містян та туристів. У місті тісно переплетені історія та сучасність, факти та легенди, тут здійснюються мрії. Львів надихає і закохує у себе кожного гостя. Що подивитися:

Проспект Свободи, де розташована одна з головних визначних пам`яток України – Львівський оперний театр – шедевр архітектури у стилі віденського псевдоренесансу.

Площа Ринок – центр політичного, громадського, культурного і торгового життя міста упродовж 500 років, серце Львова, історичний початок європеїзації України.

Домініканський собор – велична архітектурна пам’ятка в стилі пізнього бароко з оригінальним скульптурним оздобленням. Заснований ще у XIII ст. на прохання дружини князя Лева Даниловича, угорської принцеси Констанції, яка була католичкою і на чужині тужила за своєю вірою.

Палац графів Потоцьких – велична будівля у стилі французького неоренесансу кінця XIX століття. Імпозантний палац прикрашений рельєфами, ліпниною, настінним живописом і вітражами. Палац Потоцьких – яскравий зразок архiтектури зрiлого iсторизму, одна з найцiкавiших архiтектурних пам’яток Львова. Запроектував його французький архiтектор Луї д’Оверню на замовлення намiсника королiвства Галичини і Лодомерiї графа Альфреда II Юзефа Потоцького (1817-1889). Будівництво тривало від 1888 до 1890 року пiд наглядом львівського архiтектора Юліана Цибульського.

Музей зброї “Арсенал” – експозиція, де представлено безліч зброї різних епох і народів.

  • Бернардинський собор
  • Італійське подвір’я
  • Парк “Високий замок«
  • Латинський кафедральний собор
  • Будинок вчених
  • Вірменський Собор
  • Музей зброї, міський арсенал
  • Успенська церква
  • Костел Святих  Ольги і Єлизавети
  • Собор Святого Юра