Полтава. Літописна Лтава зберегла для нас величезну кількість пам’яток археології та архітектури. Серед них найяскравішим є унікальний всесвітньо відомий ансамбль Круглої площі (1805-1811р.) з Корпусним парком.
Варто відвідати державний історико-культурний заповідник “Поле Полтавської битви”, на територіях якого пройшли битви у XIV-XX ст., що змінили хід історії в багатьох країнах на євразійському континенті. Родзинкою міста є Полтавський краєзнавчий музей – колишній будинок Губернського земства (1903-1908р.).
Оглянути чудову панораму Полтави можна з літописної Іванової гори. Сьогодні тут знаходяться: відновлений Успенський собор з дзвіницею, садиба Івана Котляревського та улюблене місце туристів – пам’ятник галушці.
Диканька – легендарне село на Полтавщині. Варто відвідати: Миколаївську церкву-усипальню Кочубеїв (1794р.), церкву святої Трійці (1780р.). Рекомендуємо торкнутися до кожного з чотирьох дубів-гігантів, яким нараховують 600-800 років та висоту 20-22 м. (кажуть таким чином можна перейняти силу та довголіття).Великі Сорочинці. Саме тут проходить Національний Сорочинський ярмарок – щорічне театрально-торгове дійство.Опішне – гончарська столиця України, де упродовж трьох тисячоліть розвивається гончарне ремесло. Зараз тут створено Національний музей-заповідник українського гончарства та гончарна галерея під відкритим небом. Опішне є найвищим поселенням на Полтавщині, на території якого знаходяться унікальні пам’ятки археології: численні кургани, місця давніх святилищ, скіфський курган, скіфське городище “Кардашів вал”, городище роменської культури, козацьке середньовічне містечко з фортифікаційними спорудами, а також розгалужена система підземних ходів.Миргород – місто відоме як бальнеологічний курорт. Про жителів цього містечка багато писав Микола Гоголь. З героями його творів можна познайомитися в курортному парку на р. Хорол. І, звичайно, набрати цілющої “Миргородської води”, яку рекомендують для лікування хвороб органів травлення.